Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mohamm12/public_html/wp-content/plugins/persian-woocommerce/include/persian-woocommerce.php on line 233
آموزش تحقیقات بازار | بازرگانی محمدیار-هدایای تبلیغاتی

 

  • نیاز به آموزش :

برای موفقیت و پیشرفت شناسایی صحیح نیازهای مشتری و برقراری ارتباط صحیح با آن رکن اصلی به شمار می رود. زمانی که مشتریان راضی باشند احتمال وفاداری آنها و سودآوری شرکتها افزایش می یابد. اما چطور می توان به رضایت مشتری و وفاداری او دست یافت؟

مواردی از این دست نیاز شرکتها را به آموزش در رده مدیریت و در رده کارکنان نمایان می سازد.

 

  • ارائه خدمات آموزشی به مدیران:

مدیران جهت هدایت درست شرکت شان می باید، دائما با دانش بروز و توانایی وافر و سرعت عمل و ذکاوتی مثال زدنی عمل نمایند تا بتوانند در شرکت الگوی عملی کارکنان خود شده و مسیر درست سازمانشان را حرکت دهند.

 

 

آموزش کارکنان و مدیران شرکتها

در محورهای بازاریابی، شناسایی و جذب مشتری، برندینگ و تبلیغات توسط فرشته لطفی زاده، دکترای تخصصی بازاریابی و هیئت علمی دانشگاه

 

←در محورهای مالی و سرمایه گذاری مالی

توسط محسن صیقلی، دکترای تخصصی مدیریت مالی هیئت علمی دانشگاه

 

 

در این راستا مدیران نیاز به آموزش در زمینه های برند سازی، شناسایی نیاز مشتریان، درک ایرادات و اشکالات محصولات، شناسایی محصولات جدید با احتمال موفقیت بالا و …دارند.

 

  • ارائه خدمات آموزشی به کارکنان

 چنانچه شرکتی بهترین امکانات و استراتژی ها را در دست داشته باشد ولی کارکنانش در سطح دانش و مهارت مناسبی نباشند،راه به جایی نخواهد برد. علاوه بر این، آموزش کارکنان توسط سازمان، نشان دهنده این موضوع است که این افراد برای سازمانشان مهره های با ارزشی هستند که روی آنها سرمایه گذاری می شود.

در این راستا کارکنان نیاز به آموزش در زمینه های درک نیاز مشتری، برقراری ارتباط موثر با مشتری، شیوه های موثر ارائه محصول، استفاده از سیستم های مالی و حسابداری جدید و …دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *